Integracja w Granic

W dniu 15 października 2024 roku uczniowie klas  1a, 1b i 1c wzięli udział w fascynującej wycieczce integracyjnej do Kampinoskiego Parku Narodowego. Celem wyprawy był Dom Pracy Twórczej "Granica", gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Pogoda dopisała - piękne, jesienne słońce towarzyszyło nam przez cały dzień, pozwalając w pełni podziwiać malownicze widoki kampinoskiego lasu. Złote liście mieniły się w promieniach słońca, tworząc bajkową scenerię dla naszych przygód.

Program wycieczki był niezwykle bogaty. Jednym z najbardziej ekscytujących punktów były warsztaty kulinarne, podczas których każdy z uczestników miał okazję stworzyć własną, niepowtarzalną pizzę. Śmiech i radość towarzyszyły nam przy wyrabianiu ciasta i dobieraniu ulubionych składników.
Nie zabrakło również elementów edukacyjnych. Podczas fascynującej gry terenowej poznaliśmy burzliwe i ciekawe dzieje Kampinosu. Uczniowie z zapałem rozwiązywali zagadki i zbierali informacje, współpracując w grupach i integrując się jeszcze bardziej.
Organizatorzy z Granicy przygotowali dla nas dodatkowe atrakcje. Wzięliśmy udział w kolejnej grze terenowej na terenie ośrodka, która pozwoliła nam lepiej poznać najbliższą okolicę. Potem, zebraliśmy się wszyscy przy ognisku, gdzie w atmosferze radości i przyjaźni piekliśmy kiełbaski. Wisienką na torcie okazała się emocjonująca przejażdżka jeepem, która dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i adrenaliny.
Wycieczka okazała się doskonałą okazją do integracji uczniów klas pierwszych. Wspólne przeżycia, zabawa i nauka w pięknych okolicznościach przyrody z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy naszym opiekunom: pani Ewelinie Wasiak, panu Michałowi Bałdydze, oraz pani Małgorzacie Grabowskiej za organizację i opiekę podczas tej wspaniałej wycieczki.

Tekst p.M.Błdyga , zdjęcia p.M.Bałdyga i p.E.Wasiak