źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zakończenie nauki w Technikum

Dzień 26 kwietnia wielu z nas będzie wspominać wyjątkowo miło . Absolwenci klas maturalnych - 5c i 5d - podczas szkolnej Gali Oskarów odebrali świadectwa ukończenia Technikum.
W uroczystości wzięli udział : p.Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, p.Sebastian Sosiński - Dyrektor Twierdzy Modlin , nowo wybrany Burmistrz Miasta, p. Grażyna Brzozowska - Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, p.Piotr Ciuchta - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze, p.Sylwia Rybkowska - Dyrektor ds. Kadr i Płac w Firmie KGL, ppłk w st. spocz. Janusz Zajączkowski - Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Oficerów Rezerwy RP , p. Wiesława Karczmarczyk - Wiceprezes  Koła Związku Oficerów Rezerwy RP w Nowym Dworze , Rodzice uczniów, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2, Grono Pedagogiczne oraz Abiturienci.

Wspomnienie o Panu R.Kaczorowskim

27 kwietnia, nowodworzanie pożegnali Honorowego Obywatela Miasta Nowy Dwór Mazowiecki -  Pana Romana Kaczorowskiego. W sierpniu skończyłby 100 lat.
W historii naszej szkoły Pan Roman Kaczorowski odegrał szczególną rolę. Dzięki współpracy ze Związkiem Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, którego był Honorowym Członkiem, mogliśmy gościć Pana Romana na corocznych apelach pod hasłem "Wrześniowe Rocznice" , a także na lekcjach historycznych, w czasie których Pan Kaczorowski opowiadał o nowodworskich dziejach, a także dzielił się wspomnieniami ze swojego życia, zwłaszcza tymi z czasów II wojny światowej.

CSP w Legionowie

25 kwietnia 2024 r. uczniowie kl. 3a i 3c wraz z opiekunami uczestniczyli w Dniach Otwartych promujących zawód policjanta w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Podczas krótkich wykładów mieliśmy możliwość poznania struktury Policji - funkcjonowania formacji umundurowanej i uzbrojonej, służącej społeczeństwu.

I Targi Akademickie

19 kwietnia 2024r. w LO im. Wojska Polskiego odbyły się w Targi Akademickie. Organizatorem imprezy były Akademickie Inicjatywy pod merytorycznym patronatem Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz pod Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego.
Uczniowie z nowodworskich szkół ponadpodstawowych: LO, ZS2 i ZSZ1 mieli okazję poznać ofertę edukacyjną kilku uczelni wyższych:

Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

81 lat temu 19 kwietnia 1943 roku wybuchło Powstanie w Getcie Warszawskim, pierwsze miejskie powstanie na terenach Europy okupowanej przez nazistów. Symbolem pamięci o Powstaniu są żonkile.

Dąb Pamięci 2024

14 kwietnia 2024 po raz piętnasty uczestniczyliśmy w szczególnej lekcji historii w naszym mieście. Lekcji patriotyzmu i pamięci o katyńskich oficerach, których losy były związane z nowodworskim Batalionem Elektrotechnicznym. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 od 2009 roku biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Katyń...ocalić od zapomnienia" pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W ramach tego edukacyjnego projektu młodzież sadzi Dęby Pamięci nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na świecie. 14 kwietnia Dębem Pamięci został uhonorowany porucznik rezerwy saperów Jerzy Marian Prażmowski, , inżynier elektryk, pracownik w firmie Fiat w Poznaniu, podchorąży rezerwy saperów w Batalionie Elektrotechnicznym w Nowym Dworze, oficer I Kompanii Elektrotechnicznej w Modlinie.