I Targi Akademickie

19 kwietnia 2024r. w LO im. Wojska Polskiego odbyły się w Targi Akademickie. Organizatorem imprezy były Akademickie Inicjatywy pod merytorycznym patronatem Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie oraz pod Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego.
Uczniowie z nowodworskich szkół ponadpodstawowych: LO, ZS2 i ZSZ1 mieli okazję poznać ofertę edukacyjną kilku uczelni wyższych:

• Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie
• Collegium Civitas w Warszawie
• Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
• Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie
• Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie
• Uniwersytetu WSB Meritto w Warszawie
• Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi
• Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Na Trgach były obecne inne służby mundurowe: Zakład Karny w Płocku i  WCR Warszawa-Ochota..

Swoje usługi zaprezentowały potencjalnym klientom ZUS i mBank. Nowodworski ZUS np.przybliżył zainteresowanym istotę działania Platformy Usług Elektronicznych PUE, która udostępnia klientom on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS.
Wyjątkowo ciekawie zaprezentowały się służby mundurowe: Akademia Marynarki Wojennej - z makietą łodzi podwodnej, Służba Więzienna - z sympatycznym pieskiem, Wojskowe Centrum Rekrutacji Ochota.
W targach uczestniczyli uczniowie klasy IVc naszej szkoły pod opieką p.pedagog Moniki Ciecierskiej. Dla uczniów naszej szkoły było to już kolejne spotkanie z Akademickimi Inicjatywami. Po takich prezentacjach z pewnością łatwiej będzie podjąć decyzję na temat tego, jak świadomie wybierać przyszłość akademicką, jak budować ścieżkę kariery zawodowej.

www.akademickieinicjatywy.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w NDM, LO im. Wojska Polskiego; zdjęcia: p.M.Ciecierska, LO im.WP, Starostwo Powiatowe w NDM