22 stycznia 2020 podsumowaliśmy pracę dydaktyczno-wychowawczą naszej szkole w I półroczu. Dyrektor Ewa Malasiewicz w swoim wystąpieniu omówiła najważniejsze osiągnięcia uczniów i nauczycieli. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Technikum w Zespole Szkół nr 2 w tegorocznym Rankingu Perspektyw otrzymało znak jakości SREBRNA” SZKOŁA 2020, zajmując 127. miejsce wśród 500 najlepszych techników w kraju oraz miejsce 18. wśród 500 najlepszych techników na Mazowszu . Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu Perspektyw technika co roku oceniane są za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.
W I półroczu społeczność szkolna w drodze demokratycznego głosowania wybrała kandydata na Patrona Szkoły. Został nim książę Stanisław Poniatowski- podskarbi wielki litewski, generał lejtnant związany z Nowym Dworem. Nadał prawa miejskie Nowemu Dworowi . Głosił i wprowadzał w życie równouprawnienie wobec prawa, tolerancję religijną i narodowościową. Propagował oświatę dla każdego, założył w mieście pierwszą szkołę . Wprowadzał najnowsze rozwiązania technologiczne i techniczne, rozwijał przemysł. Był świetnym ekonomistą, wprowadzał nowatorskie rozwiązania finansowe [czynsze] .Uważał, że podróże można wykorzystać nie tylko w celach rozrywkowych, ale również jako źródło zdobywania doświadczenia i wiedzy. Od 11 lat (2009) Zespół Szkół nr 2 realizuje projekt edukacyjny „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Młodzież sadzi Dęby Pamięci na nowodworskim skwerze im. Księcia Stanisława Poniatowskiego
13 stycznia 2020 odbyło się półroczne zebranie z rodzicami, na którym dyrektor E.Malasiewicz podsumowała pracę dydaktyczno-wychowawczą szkoły. Kierownik szkolenia praktycznego p.M.Soczeska omówiła sprawy organizacyjne dotyczące praktyk zawodowych w maju. Pedagog szkolny p.M.Ciecierska w ramach pedagogizacji rodziców podjęła temat możliwości przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Omówione zostały niepokojące sygnały, zmiany w zachowaniu młodego człowieka, nad którymi warto się pochylić, zastanowić, a następnie podjąć działania. Wykorzystano także film "Nie przegraj młodości" (zawierający wypowiedź psychologa), na którym przedstawiono, w jaki sposób przygotować się do rozmowy z dzieckiem, na co zwrócić uwagę, jak rozmawiać.